Hazai hírek

Az új évben mondják meg, mikor mennek iskolába a gyerekek

(Fotó: FB, Branislav Gröhling)

Az oktatási miniszter bízik benne, hogy január 10-én kinyithatnak az iskolák. Az új évben mondják meg, mikor mennek iskolába a gyerekek
Még zajlanak a tárgyalások arról, hogy a karácsonyi szünet után az oktatásügy visszatérhet-e az úgynevezett iskolai szemaforhoz, és mennek-e január 10-én iskolába a gyerekek. Alighanem minden az omikronon múlik.

„Az ünnepek után fogunk tájékoztatni arról, hogyan fog zajlani az oktatás”

– jelentette ki ma Branislav Gröhling.

Az oktatási miniszter január első hetére több sajtótájékoztatót harangozott be, melyeken ismertetik a szabályokat. Bízik benne, hogy januártól 10-től folytatódhat a tantermi oktatás.
A felső tagozatosok és a középiskolások december 13-a óta távoktatásban voltak, előtte a közegészségügyi hivatalok már több járásban minden iskolát bezártak.
A január 10-i folytatás kétséges, bár a napokban csökkent a kórházban ápolt Covid-fertőzöttek száma, de elképzelhető, hogy éppen a tervezett januári iskolakezdés idején csap le az országra az agresszív omikron variáns.