Szlovák nyelv Tanuljunk

A szlovák helyesírás szabályai

A szlovák helyesírás szabályai
A szótári rész

A szlovák helyesírás szabályai a szlovák nyelv egyik alapvető kodifikációs kézikönyve. Az írásbeli nyelvhasználat során követendő helyesírási szabályokat sorolja fel, számos konkrét példával együtt. A kézikönyv egy több mint 70 000 szót tartalmazó, átfogó helyesírási és nyelvtani szótárat is tartalmaz. A mai szlovák helyesírás arról híres, hogy az összes latin betűvel író európai nyelv közül a szlovák használja a legtöbb betűt, szám szerint 46-ot. A szlovák ábécé rengeteg mellékjelet használ, és több speciális betűt is tartalmaz.

A szlovák helyesírás szabályai egy szöveges és egy szótári részre oszlanak, a szöveges rész itt tekinthető meg, a szótári rész itt kereshető.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [784.54 KB]

4., változatlan kiadás. Ed. M. Považaj. Pozsony: Veda 2013, 592 p. ISBN 978-80-224-1331-2.

 

Érdekességek a szlovák nyelvről