Kitekintő

10 éve is aktuális volt a balesetmegelőzés

Nemrég lett 10 éves az internet egyik legaranyosabb, legcukibb balesetmegelőzés videója. Ezt a mindenki által utált, unalmas műfajt forradalmasította a „Dumb Ways to Die” (azaz, „Hülye módszerek a meghalásra”) klipet ugyanis 2012 november közepén töltötték fel a YouTube-ra, ahol nagyon gyorsan virálissá vált.

10 éve is aktuális volt a balesetmegelőzés
10 éve is aktuális volt a balesetmegelőzés

A mostranra már közel 250 millió megtekintésnél járó videót egy ausztrál vasúttársaság kampányához készítették, de önálló életre kelt az interneten. A klip nem szájbarágós, inkább zenés-rajzfilmes, de főleg kimondottan vicces formában magyarázta el, hogy mit ne csináljunk, ha nem akarunk meghalni.

A videó egyébként kiválóan ellátta a feladatát – az alatta olvasható kommentek szerint ugyanis volt, aki szerint az életét mentette meg az, hogy nem csinált meg (gyerekként) valami életveszélyes butaságot, mert azt korábban látta a klipben.