Felhívások

OLVASNI JÓ! • Az SZMPSZ vetélkedőt hirdet

OLVASNI JÓ!

Mészöly Ágnes: A királyné violája*

– országos irodalmi-történelmi vetélkedő az alapiskola felső tagozatos tanulói számára

A Szlovákiai Magyar pedagógusok Szövetsége országos irodalmi-történelmi vetélkedőt hirdet.

A verseny célja: Az olvasás megszerettetése, a rendszeres olvasóvá nevelés, irodalmi hagyományainak ébren tartása; a könyv helyszíneinek gondolatban történő végigjárása, megismerése, kreatív megközelítése.

A verseny lebonyolításának módja:A vetélkedőbe háromtagú csapatok kapcsolódhatnak be.
A vetélkedő fordulói: iskolai forduló,országos döntő.
Elegendő számú csapat jelentkezése esetén lesz regionális forduló.
A verseny főszervezője: Csúsz László, Ádám Zita, Károlyi Katalin, Talpas Kamarás Eszter
Tel.: 0907 051188
e-mail: rpkrsz@szmpsz.sk

A jelentkezés határideje: 2022. FEBRUÁR 10.

A jelentkezés módja: e-mailben rpkrsz@szmpsz.skcímre
A regionális forduló határideje: 2022. március
Az országos döntő határideje: 2022. május
Az országos döntő helyszíne: Rimaszombat
Az országos döntő nevezési díja tanulónként 2.-€.

Szakirodalom: Mátyás király és kora

OLVASNI JÓ!*Mészöly Ágnes: A királyné violája

Pozsonyi Pagony, 2020
Valami egészen rejtélyes történik a hatalmas, ősöreg platánfa körül, ami az iskola udvarán áll… Martin, Betti és Kende szinte véletlenül fedezi fel, hogy a fába rejtett titkos ajtó a múltba vezet! A három kamasz Mátyás király udvarában találja magát. Hamar összehaverkodnak Mátyás törvénytelen fiával, Corvin Jánossal, bár nem könnyű hirtelen eligazodniuk a hatszáz évvel ezelőtti világban. Amikor a török Dzsem herceg egy különleges hangszert ajándékoz Beatrix királynénak, és a hangszer egyszer csak eltűnik, a négy gyerek nyomozni kezd…
A Pagony új sorozatába, az Abszolút Töribe olyan 10 éven felülieknek szóló, olvasmányos és izgalmas könyveket válogatunk, amelyek abszolút lendületesen, abszolút színvonalasan, abszolút mai nyelven szólnak a magyar történelem fontos pillanatairól és korszakairól.
A szereplők útra kelnek az időben, és az olvasó egy fordulatos kalandregényt végigizgulva, szinte észrevétlenül kerül közelebb az adott kor szelleméhez, fontos alakjaihoz. Utazzunk bármilyen messze is a múltba, egy biztos: ezeket a könyveket abszolút jó olvasni!
Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download