Kitekintő Oktatás

Hónapok óta sztrájkolnak a tanárok Magyarországon

Arató László

Hónapok óta sztrájkolnak a tanárok a közoktatás javításáért Magyarországon. A Gyerekkel Vagyunk oldal Arató Lászlóval, a Magyartanárok Egyesületének elnökével közölt kétrészes interjút a sztrájk okairól.

Arató László elmondja, hogy a bérkövetelések csak az egyik része a sztrájknak.

 „…de ennél sokkal lényegesebb az, hogy betelt a pohár.

Az elmúlt évek oktatásirányítási tevékenysége, és ahogyan a mi munkánk feltételei és keretei romlottak, azt nem nagyon lehet már elviselni. Itt gondolok a nemzeti alaptantervre, az egyentankönyvekre és a kerettantervekre. Az utolsó döfés ebben az iskolában és a magyartanításban különösen, az az érettségi.”

Az Arató Lászlóval készült interjúkat az alábbi linkeken érhetik el:

1. „Betelt a pohár” 

2. „A mi állapotunk a gyerekek szempontjából fontos” 

%d bloggers like this: