Egyéb kategória

Nagykaposiak a Zrínyi Ilona Matematikaversenyen

A Matematikában Tehetséges Gyermekekért Alapítvány (MATEGYE) az idei tanévben is megrendezte a Zrínyi Ilona háromfordulós (iskolai,területi/megyei,országos) matematikaversenyt.
Ez a vetélkehttps://www.mategye.hu/?pid=zrinyi_versenydő Magyarország egyik legnépszerűbb matematikaversenye, melyen a határon túl élő magyarul tudó diákok is részt vehetnek. A verseny elsődleges célja a matematika népszerűsítése és a tanulók logikus gondolkodásának a mérése.
Iskolánk 2.-9. osztályos tanulói már évek óta részt vesznek a versenyen, hogy összemérhessék matematikai tudásukat.
Sajnálatos módon a covid-19 járvány az idén is alaposan beleszólt a versenyek lebonyolításába. Az iskolai fordulót most csak gyakorlásnak szánták és a 2. fordulóban minden benevezett tanulónk részt vehetett függetlenül az első fordulóban elért eredményétől.

Zrínyi Ilona matematikaverseny

A 2. fordulóra (megyei f.) 2022. március 7-én került sor. A versenyfeladatokat mindenki a saját iskolájában oldhatta meg.

A következő eredmények születtek:

2. osztály: Fuksz Bíborka (1. hely)

Tanára: Mgr. Mondok Szilvia
Fuksz Lilla (2. hely)
Tanára: Mgr. Mondok Szilvia
Mihók László (6. hely)
Tanára: Mgr. Kovács Judit
Eredményes megoldók: Iván Dániel, Kiss Botond

3. osztály: Krajnik Patrik (7. hely)

Tanára: Mgr. Šaffa Kornélia
Eredményes megoldók: Tóth Sebastian, Horák Hugo, Fuksz Bence,
Csáti Lilla, Miklós Noel, Boldizsár Nikolas, Kovács Kristóf

4. osztály: Molnár Hanna (5. hely)

Tanára: Szűcs Ágnes
Eredményes megoldók: Tóth Renáta Lili, Mochnácka Xavéria, Breňo Alex, Zrelák Miroslav, Halmai Olívia

5. osztály: Basa Dorina (3. hely)

Tanára: Szomráki Dénes
Eredményes megoldók: Zdibák Lilla Annabella, Michalko Anna, Miczák Réka, Dutka Olivér, Jencső Réka, Kanóc Áron

6. osztály: Béres Jázmin (1. hely)

Tanára: Szomráki Dénes
Janocsko Levente (2. hely)
Eredményes megoldók: Battyányi Áron

7. osztály: Csáti Eszter (3. hely)

Tanára: Bodnár Henrietta
Eredményes megoldók: Boczán Anna Fruzsina

8. (9.) osztály : Jarabek Dániel (3. hely)

Tanára: Bodnár Henrietta
Fuksz Réka (9. hely)
Tanára: Dutka Csilla
Eredményes megoldók: Jencső Máté, Kovács Natália, Tóbiás Tamás Zsolt

A 2. fordulón legeredményesebben szerepelt tanulók – Fuksz Bíborka és Béres Jázmin – továbbjutottak az országos döntőbe, amely Kassán kerül megrendezésre 2022. április 22-én.

Zrínyi Ilona Matematikaverseny
Zrínyi Ilona Matematikaverseny, DÖNTŐBE JUTOTT TANULÓK