Hazai hírek

Nem kell fizetni egyetlen idegen nyelvi tankönyvért sem

angol nyelv fizetni
(Pixabay)

„Első alkalommal lesznek fedezve teljes mértékben az alapiskolás diákok idegen nyelvű tankönyveinek megvásárlására fordított kiadások” – ezt ígérte ma Branislav Gröhling oktatási miniszter. Uniós pénzből oldják meg a dolgot, mégpedig a járvány miatt létrehozott helyreállítási alapból kapott támogatásból.

Gröhling ígérete a nyolcosztályos gimnáziumok első négy évfolyamára is vonatkozik. Azt mondta, 7,6 millió eurót kapnak az alapiskolák és kisgimnáziumok nyelvkönyvek és gyakorlófüzetek megvásárlására.
Emellett a többi tankönyv megvásárlására idén 11,5 millió euró állami támogatást kapnak az iskolák, tehát mindent összevetve 19,1 millió eurót.
Összesen 249 nyelvkönyvből válogathatnak, valamennyi tantárgyat figyelembe véve pedig 2380 tankönyvből.