Hazai hírek

Érettségizők figyelmébe: ösztöndíj a hazai egyetemre jelentkezőknek

comenius Egyetem ösztöndíj a hazai egyetemre jelentkezőknek

Havi 300 euró ösztöndíj 3 éven át kiugróan tehetséges vagy hátrányos helyzetű hallgatóknak.

Az idén érettségiző diákok lehetnek az elsők, akik ösztöndíjat kaphatnak, ha szlovákiai egyetemen tanulnak tovább, tájékoztatott Branislav Gröhling oktatási miniszter.

„A projekt arra ösztönözheti a diákokat, hogy itthon folytassák tanulmányaikat. Arra buzdítunk minden érettségizőt, hogy olvassa el a pályázati felhívást”

– mondta Gröhling
Az ösztöndíjprogramra az uniós helyreállítási tervből van pénz, a hallgatók két csoportjára vonatkozik. Az első a legtehetségesebb érettségizők (1000 diák), a második a szociálisan hátrányos helyzetű, átlagon felül teljesítő érettségizőkre, vagy a hátrányos helyzetű diákok specifikus csoportjára (400 diák). Viszont a jelentkezési határidő szűk egy hét múlva letelik. A végzősök május végéig regisztrálhatnak a www.stipendia.portalvs.sk címen.
Három év alatt akár 9000 euró ösztöndíjat kaphatnak, havonta 300 eurót.