Felhívások Szabadidő

Színházi élmény a családnak hétvégére

Ma 14 és 19 órakor, holnap 17 órától láthatják a Komáromi Jókai Színházban!

„A történet a török megszállás idejében játszódik, a játék helyszíne Kecskemét városa, mely még ezekben a nehéz időkben is megőrizte függetlenségét. A szabadságnak azonban ára van: a törökök is, a kurucok is, a labancok is szabad prédának tekintik, sarcolják, fosztogatják a várost.

Kisebbségi helyzetünkből adódóan sokszor érezhetjük azt, hogy mi szlovákiai magyarok, úgy élünk, mint Kecskemét város polgárai a régmúltban. Identitásunk kettőssége zavart okoz a hétköznapokban, hiszen teljes mértékben nem tartozunk egyik főúr fennhatósága alá sem. És ugyanúgy próbálunk ügyeskedni, keresni a kiskapukat, a túlélési lehetőségeket, ahogy tette azt Lestyák Mihály és a kecskeméti városatyák.

Az előadás megpróbál ezen a nagyon szép, ugyanakkor tanulságos történeten keresztül szólni a jelen helyzetről, természetesen anélkül, hogy direkt módon aktualizálna, vagy megbontaná Mikszáth történetét.

A beszélő köntös ősbemutató: új zenés színházi adaptáció Mikszáth történetéből, nagyszerű hazai alkotók közreműködésével. Olyan előadás, mely az idők folyamán klasszikus irodalommá vált Mikszáth Kálmánt közelebb hozza az ifjúsághoz.

A beszélő köntös igazi családi előadás, a fiatalabb nézőinknek épp olyan színházi élményt kínál a fordulatokban gazdag történet, az akciójelenetek, a török-labanc-kuruc támadások, mint szüleik számára, akik kisebbségi helyzetünk abszurditásán, kiszolgáltatottságunk és ügyeskedéseink komikusságán tűnődhetnek el.”

Mikszáth Kálmán azonos című regényét színpadra alkalmazta Varga Emese

Ifj. Lestyák Mihály Matusek Attila
Lestyák Mátyás Szélyes Ferenc m.v.
Cinna Kiss Szilvia
Komédiás 1 Szabó Viktor
Komédiás 2 Köleséri Sándor m. v.
Szűcs János, főbíró Boráros Imre (Kossuth-díjas)
Porosznoki Olasz István
Babos Bernáth Tamás
Doma Gergely Ollé Erik m. v.
Nádor Dráfi Mátyás (Jászai Mari-díjas)
Fábián Pálné Molnár Xénia
Julianna Panyi Ágota m. v.
Hajdú Nagy László
Csuda István Béhr Márton
Szultán Vadkerti Imre m. v.; Culka Ottó
Olaj bég Köleséri Sándor m. v.; Szabó Viktor
Ibrahim basa Szabó Viktor; Gál Tamás (Jászai Mari-díjas) (Dosky Díjas)
Bruno atya Erdélyi Zoltán ifj.
Litkei Páter Varga Benjámin
Tánckar Csenky Nikoletta m. v.Kalmár Annabella m.v.Mészáros Dóra m. v.Badin Szilárd m. v.Barthalos Kristóf m. v.Kristóf Bálint m. v.Pleva Levente m. v.Ulbrik András Márk m. v.

Ügyelő Nagy László
Fodrász – sminkes Varga Boglárka, Németh Diana
Díszlettervező Szőke Anita m. v.
Jelmeztervező Szélyes Andrea m. v.
Dalszövegek Laboda Róbert m. v.
Dramaturg Varga Emese
A rendező asszisztense Balaskó Edit
A rendező munkatársa Miklós László