Felhívások

Versfolyam 22

„egyetlen batyunk botunk fegyverünk az anyanyelv” (Kányádi Sándor)

Hisszük azt, hogy az ifjúság anyanyelvi nevelésének, megtartásának egyik legfőbb eszköze a vers, a versmondás. Így a Rákóczi Szövetség, a Békéscsabai Szakképzési Centrum, a Békéscsabai Médiacentrum és a Heti Kelet Kulturális Alapítvány

2022 októberber 27-én, immár 5. alkalommal megrendezi a

„Versfolyam 22

elnevezésű webes élő versfolyamát, a hazai, határon túli és a diaszpóra magyar iskoláival, szervezeteivel közösen. Melyen a résztvevő iskolák tanulói, tanárai, iskolánként egymás után élő adásban verset mondanak és ez a   versfolyam.hu   oldalon látható is lesz. A eddigi rendezvények felvételei is a versfolyam.hu weboldalon tekinthetők meg.

A versek szabadon válaszhatók (lehetőlég szerint magyar szerzőtől), azonban azokat magyar nyelven kell előadni. A rendezvény lebonyolítási tervét a résztvevők kérései és adottságai, a technikai és szervezési problémák alakítják.

Kérem, ha tehetik, vegyenek részt versfolyamunkon, segítsenek a megvalósításban, és töltsék ki a regisztrációs űrlapot: https://forms.gle/WYq6u2a6AESnxHKq7

 

%d bloggers like this: