Felhívások

Kodály városa – galántai gyökerek (meghívó)

Józsa Mónika, a Nyitrai Konstantin Filozófus Egyetem tanára, karnagy tart magyar nyelvű előadást Kodály városa – galántai gyökerek címmel a Galántai Honismereti Múzeumban 2022. november 10-én, csütörtökön 17:00 órakor a múzeum kiállítótermében, melyre szeretettel várunk minden érdeklődőt. A belépés ingyenes.

„Kodály Zoltán Kecskeméten született, de a gyermekkori öntudatra ébredés Galánta városához köti, és ennek a kötődésnek a lenyomata e sokrétű és szerteágazó életút minden területén felfedezhető. A zeneszerző, a tudós, a népdalgyűjtő, a zenepedagógus, a népnevelő munkásságában bizonyíthatóan jelen van a város Galánta mint egy erős gyökér, amelyből táplálkozik, és amelyre mindig szívesen emlékezik.” (idézet Józsa Mónika előadásából)