Hazai hírek

Szlovákiában 95%-ra csökkent az átoltottság egyes gyerekbetegségek ellen 

kötelező oltások, átoltottság, csökkenő arány, oltást megtagadó szülők átoltottság

Az országos tiszti főorvos arra figyelmeztetett, hogy egyre több szülő nem adatja be a kötelező oltásokat a gyerekének. Egyes betegségek ellen 99 százalékról 95 százalékra csökkent az országos átoltottság. 
„Emiatt megtörténhet, hogy egyes régiókban, illetve egy-egy közösségben járvány alakul ki valamelyik fertőző betegségből” – mondta Ján Mikas. Az országos tiszti főorvos egyúttal nyomatékosan kérte a szülőket, hogy adassák be a kötelező oltásokat a gyerekeiknek. Mikas a 2018-as kelet-szlovákiaikanyarójárványra is emlékeztetett. A kanyaró például súlyos fülgyulladást, légzőszervi panaszokat és agyhártyagyulladást/agyvelőgyulladást okozhat.

Szlovákiában a következő betegségek ellen oltanak kötelezően: torokgyík, merevgörcs, szamárköhögés, B típusú fertőző májgyulladás, gyermekbénulás, pneumococcus-fertőzés, kanyaró, fültőmirigy-gyulladás, rózsahimlő.

%d bloggers like this: