Oktatás

Az iskolák 60 százaléka ellenzi a harmadik tornaóra bevezetését

tornaóra
(Fotó: Állami Tanfelügyelőség – ŠŠI)

Kétharmados ellenkezésbe ütközik a heti három kötelező tornaóra bevezetése az alapiskolák részéről – a parlament hamarosan szavaz a tervezetről. Az iskolák 67 százaléka ellenzi, hogy valamelyik kötelező tantárgy rovására emeljék a testnevelésórák számát, 60 százalékuk pedig azt is, hogy a heti szabad órakeretből szakítsanak ki egyet a plusz tornaórára.

Az Állami Tanfelügyelőség (ŠŠI) mérte fel a hangulatot, a 2069 alapiskola közül 1595 kapcsolódott be a felmérésbe.

Azt is feltérképezték, hogy az alapiskolák 50 százalékának nincs saját tornaterme, ezek közül sok más iskola tornatermét használja, ha van erre lehetőség. Viszont az alapiskolás tanulók 18 százaléka még nem látott tornatermet.

Az is kiderült, hogy az iskolai tornatermek 20 százaléka rossz, alig használható állapotban van.
Az Állami Tanfelügyelőség nem javasolja a kötelező harmadik tornaóra bevezetését.