Kitekintő Könyvajánló Szabadidő

Radó Péter: Az oktatáskormányzás jövője

Radó Péter: Az oktatáskormányzás jövője

Ez a szakkönyv elsősorban azok számára íródott, akik 2010-ben még általános iskolások voltak, mert a normális oktatás nem olyan, amilyennek megismerték. Ennek ellenére ez a könyv nem arról szól, hogy az elmúlt évtizedekben a magyar politika mit hogyan szúrt el, hanem arról, hogy miképpen lehetne az iskolarendszert sokkal intelligensebben kormányozni, hogyan csinálják ezt más európai országok, mit tanulhatunk a különböző jó és rossz gyakorlatokból, s mit mond a tudomány arról, hogy miképpen változik majd az oktatási rendszerek kormányzása a jövőben.

Radó Péter oktatási rendszerek elemzésével, oktatáspolitikai és programértékeléssel, valamint stratégiai tervezéssel foglalkozó oktatáskutató. Szakterülete az oktatási rendszerek kormányzása és az oktatási egyenlőtlenségek kérdése. Szakértőként dolgozott az összes kelet-európai és dél-kelet-európai országban, magyarországi egyetemeken az oktatási rendszerek elemzése, az oktatáspolitika és a kisebbségi oktatáspolitika tárgyakat oktatja.

Terjedelem: 372 oldal
Formátum: 140×210 mm
Kötészet: kartonált
ISBN: 978-615-82337-2-9
Tea Kiadó, 2023

https://teakiado.hu/files/1/oktataskormanyzas-betekinto.pdf

Kapcsolódó:

%d bloggers like this: