Felhívások

III. FELVIDÉKI FIZIKAVERSENY

III. FELVIDÉKI FIZIKAVERSENY

VERSENYKIÍRÁS – 2023/2024

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége a 2023/24-es tanévben meghirdeti az SZMPSZ III. Felvidéki Fizikaversenyét az alapiskolák 8., illetve a nyolcéves gimnáziumok 3. évfolyamának tanulói részére.

A verseny célja a magyar iskolába járó tehetséges diákok érdeklődésének fizika felé irányítása, a fizika tantárgy népszerűsítése, a versenybe bekapcsolódók problémamegoldó, megfigyelő, kísérletező, szövegértési, lényeglátó képességének fejlesztése, valamint lehetőséget adni a fizikában tehetséges tanulóknak tudásuk megmutatására.

A verseny lebonyolításának módja:

A verseny két fordulóból áll:

1. forduló: Egy feladatsor megoldása és határidőre való beküldése a szervezőknek, mely gondolkodtató feladatokat, kísérletelemzést és fizikatörténeti kitekintést tartalmaz. A feladatsort a bejelentkezés után a felkészítő pedagógusnak küldjük elektronikus formában.

2. forduló: A döntő, amely az első forduló tematikájához kapcsolódva problémamegoldó, kreatív, játékos feladatokból áll.
A verseny illeszkedik az alapiskola 6-8. évfolyamának fizika tananyagához.

A 2. forduló, a döntő tervezett időpontja: 2024. május 23.

A döntő helyszíne: nyugati régió

A verseny koordinátora: Majer Anna, majeranna.szmpsz@gmail.com

Jelentkezni elektronikusan lehet az alábbi linken:

https://forms.gle/GomYMexQ7aVFi9B97

Jelentkezési határidő: 2024. február 29.