Hazai hírek

Tizenöt férőhellyel bővült a felújított füleki óvoda

Tizenöttel több gyerek járhat mostantól a füleki Štúr utcai óvodába, a helyi önkormányzat ugyanis 726 000 euróból felújíttatta az épületet. A 2013-as részleges felújítást leszámítva ez volt az első teljes körű felújítás 1979-ben átadott óvodaépületen.

„Hőszigeteltük az épületet és a tetőt, kicseréltük az ablakokat, befalaztunk egy nagy erkélyt az emeleten, felújítottuk a vécéket és a mosdókat”

– mondta Agócs Attila, a város polgármestere, és hozzátette, a korszerűsítéssel nemcsak tágasabbá, hanem energiatakarékosabbá is tették az épületet.

„A legnagyobb összeget, 428 000 eurót, az Integrált Regionális Operatív Program keretében kaptuk. A kormány a tavalyi füleki kihelyezett ülésén 57 000 euró értékű speciális támogatást ítélt meg a városnak. Ezen kívül saját forrásból és hitelből gazdálkodtunk. A Filbyt helyi lakásépítő társaság is sokat segített, ők saját forrásból felújították a kazánházat” – sorolta a polgármester. (k)