Egyéb kategória

Bill Gates: Hogyan építi le az állami költségvetés az amerikai iskolákat

Bill Gates: Az USA gazdasága nagy: 14,7 trillió dollár. Ebből a tortából a kormány elkölt 36 százalékot. Ez tehát összesítve a szövetségi, – amely a legnagyobb – a tagállami és a helyi szint. És tényleg ezen az összesített módon látjuk csak, hogy mi is történik, mert nagyon sok komplex dolog, mint az egészségügyre és a kutatásra fordított pénz áramlik ezeken a határokon át. 36 százalékot elköltünk. De mekkora a bevételünk?

Egyszerű üzleti kérdés. A válasz: 26 százalék. Ez tehát 10 százalék hiányt eredményez. Ez egy elképesztő szám. És valóban, ennek egy része annak köszönhető, hogy átéltünk egy gazdasági recessziót. Bevételek csökkennek, egyes programok kiadásai növekednek, de leginkább nem ezért van.

Leginkább azért, mert növekednek a pénzügyi kötelezettségek és a trendek, és ez egy hatalmas kihívást hoz létre. Nos, ez itt az előrejelzés. Ez különböző dolgokból áll össze, mondhatnám, talán több bevételünk lesz, vagy az orvosi innováció növeli a kiadások mértékét. Ez egy nagyon bonyolult kép, még akkor is, ha a gazdaság elég jól teljesít, talán jobban is mint a valóságban fog. Ez látható ezen az általános szinten.