Könyvajánló

Könyveket ajánlanak az értéktár munkatársai

A magyar kultúra évezredes értékeit, a határon túli magyar örökséget, a külhoni magyarság szellemi és anyagi alkotásait bemutató kiadványokat jelentetett meg a magyar Agrármininsztérium  által alapított Hungarikum Bizottság 2020-ban. A sorozat apropója, hogy 2020-at az Országgyűlés a nemzeti összetartozás évének nyilvánította, emlékezve a trianoni békediktátum 100. évfordulójára. Az új sorozat nem csak azt mutatja meg, hogy mi-minden maradt az elcsatolt területeken, hanem azt is, hogy a mi, a külhoniak – Kárpátalja, Erdély, a horvátországi magyarság, Muravidék, Őrvidék, Felvidék és a Délvidék – miként gazdagították az egyetemes magyarságot az elmúlt évtizedekben is.  Az Értékek Polgári Társulás és a Felvidéki Értéktár segítségével hozzánk is eljutnak ezek a kiadványok, melyeket a Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége, a Szlovákiai Magyar Művelődési Intézet, és a csicsói, hetényi, madari és bátorkeszi alapiskola is örömmel fogadott. Az értéktár munkatársai – Bödők Károly, Rancsó Andrea, Gyurán Ágnes szívből ajánlják mindenkinek a Mi, magyarok, valamint Hiszek egy hazában című kiadványokat.

%d bloggers like this: