Egyéb kategória Hazai hírek

Kincskereső diákokat keresnek

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége és a Mentor TT 15. alkalommal hirdette meg a Kincskeresők – helyi értékeket kutató diákok konferenciáját.
Pályázni lehet a szlovákiai magyarsághoz kapcsolódó előadással kultúrtörténeti, helytörténeti, néprajzi, vallástörténeti, művészeti, irodalmi, földrajzi, gazdaságtörténeti, építészeti és tetszés szerint választható témakörben.
A munkát 10 perces előadáson kell ismertetni, számítógépes vetítés kíséretében (pl. PowerPoint, Prezi), esetleg hang- és videofelvételekkel, illetve tárgyi emlékek bemutatásával kiegészítve.
Célcsoport: Az alapiskolák 5–9. évfolyama, a nyolc- és négyosztályos gimnáziumok, valamint a szakközépiskolák diákjai (12–18. éves korosztály).

Nem követelmény a magyar iskola látogatása, de az előadásnak magyar nyelven kell elhangoznia, egyének vagy kétfős csapatok jelentkezhetnek. A pályázat sikerét segíti elő, ha a pályázó tanácsért fordul a közeli múzeumhoz, levéltárhoz vagy a környezetében élő helytörténészhez.

Az országos konferencia időpontja és helyszíne: 2019. november 13–14., Galánta.
Jelentkezési határidő: 2019. október 30.

Elektronikus jelentkezési lap:

Részvételi díj: 3.- €/fő.

The post Kincskereső diákokat keresnek appeared first on Magyar iskola.