Elment a csehek kedvenc hercege
Egyéb kategória Közösség

Elment a csehek kedvenc hercege

Talán akad az idősebb nemzedékből, aki még ismerte a tegnap elhunyt cseh színészt, gyerekműsorok vezetőjét, gyermekkönyvek illusztrátorát, vagy a Dikobraz cseh szatirikus lap karikaturistáját, Miloš Nesvadbát.

Idézzük fel alakját néhány pillanat erejéig!

Ha másról nem is, a Pyšná princezná hercegének alakjáróól beugrik, kiről is van szó:

(Nem tévedés: az eredeti fiilm valóban fekete-fehér volt, néhány kockáját kiszínezték,  restaurálták, ezért ilyen „modern”.)

A felnőttek számára készült filmjei közül ismerősen csenghetnek az alábbiak: Hříšní lidé města pražského, Četnické humoresky, Klapzubovajedenáctka, Zítra se bude tančit všude, Haškovy povídky ze starého mocnářství, Cirkus bude!, Hrátky s čertem, Florenc 13.30, Poslušně hlásím, Smrt v sedle, Kočár nejsvětější svátosti, Ukradená vzducholoď, Hříšní lidé města pražského, Na kometě és a Podivná přátelství herce Jesenia.