Hazai hírek

Andersen-éjszaka a tejfalusi iskolában

Az iskolában töltöttek egy őszi az éjszakát a tejfalusi gyerekek. Délelőtt ugyan tanulni kellett, minden órát megtartottak, de a délutáni program őszi lakoma, kutyás bemutató és könyvtárlátogatás volt.

„Vacsoráig a szülők segítségével fát és díszbokrokat ültettek a gyerekek, majd játékok, vetélkedők, sportjátékok, karaoke következett. Vacsora után mindenki elkészítette a fekvőhelyét, leterítette a hálózsákját, majd zseblámpával indultunk felfedezni, milyen is az iskola éjszaka” –

mondta Baráth Hajnalka, az iskola igazgatója.
Este mese- és regényolvasás következett. Másnap reggel rendet raktak a gyerekek az ideiglenes hálóteremül szolgáló osztályokban, majd a reggeli után úszni indultak. „Az Andersen-éjszaka az olvasóvá nevelés projekt egyik programja. A projekt következő programja budapesti színházlátogatás lesz” – árulta el az igazgatónő. (k)

%d