Hazai hírek

Kiosztották a félévi bizonyítványt, minden diák közös jutalma a hétfői szabadnap

693 ezer alapiskolás és középiskolás vette át ma a félévi bizonyítványát, összesen az 58 ezer kiselsős, köztük 3622 magyar elsős.

A magyar iskoláknak 232 nulladik évfolyamos tanulója is van, az előkészítő osztályba járó gyerekeket általában csak szóban értékelik.

Hétfőn szabadnapjuk lesz a diákoknak, kedden kezdődik a második félév, amely a végzősök számára sűrű lesz. A kilencedikesek április 1-jén és 2-án írják a Tesztelés 9 országos központi felmérőt, a magyar diákok az első napon matematikából, valamint magyar nyelvből és irodalomból, a második napon magyar nyelvből és irodalomból. A felmérőket a nyolcosztályos gimnáziumok negyedikes tanulóinak is meg kell írniuk.

A középiskolai írásbeli érettségik március 17. és 20. között lesznek.
A szóbeli érettségiket május 18. és június 5. között tartják, a pontos dátumokat a járási hivatal oktatásügyi osztálya határozza meg.
(km)