Hazai hírek Oktatás

Így festett az első online államvizsga

200409_UK spustila prve online államvizsga

Lezajlott az első online-államvizsga. A pozsonyi Comenius Egyetem Orvostudományi Karának hallgatói voltak az elsők, akik otthon, a szobájukban ülve államvizsgáztak. A vizsgabizottság, a szigorú higiénia előírásokat betartva, az egyetem épületében ülve feleltette a hallgatókat.

A módszer kipróbált, már vizsgáztatták így a hallgatókat általános fogászatból. Körülbelül tíz hallgató tesz vizsgát egy nap alatt, mindenkinek 30–40 perce volt a feleletre. Két hallgató vizsgázhat egyszerre, a módszerrel a hallgatók és az oktatók is elégedettek, mindenki szerint egészen új távlatokat nyit az egyetemek életében az online-oktatás és -vizsgáztatás.

Az első napon előfordult, hogy a műszaki okok miatt néhány hallgatóval nem sikerült online-kapcsolatot létesíteni. Az egyetem mindenkit megnyugtatott, hogy nem lesz probléma, a jövő héten, majd májusban és júniusban is államvizsgát tehetnek a hallgatók. (k)

%d bloggers like this: