Egyéb kategória Szabadidő

Bogyó és Babóca: Hímestojások

Elérkezett a húsvét. A lányok: Babóca, Pihe, Ugri, Szellő és Lili összegyűlnek, és nekilátnak, hogy megfessék a húsvéti tojásokat. Egész nap dolgoznak, szebbnél szebb tojásokat festenek, és sütit is sütnek, hogy legyen mivel megkínálni a locsolókat. De ahogy Ugri hozzálátna, az asztalra készített nagy almás kosár felborul, magával sodorja tálat, amiben a hímes tojások ülnek. A sok tojás mind lezuhan a földre, és összetörik.

 

A Bogyó és Babóca rajzfilm Bartos Erika, Pro Familiis-díjas meseíró könyvsorozata alapján készült.

A 2004-ben megjelent első kötetet azóta 25 újabb kötet követte, népszerűsége 12 éve töretlen. A legkisebbekhez szóló történetekben mindig hangsúlyt kap a barátság, az összetartás, a segítő szándék, a konfliktuskezelés.

A szerzőt 2009-ben kereste fel a Kedd Animációs Stúdió a megfilmesítés ötletével, 2009 és 2014 között három filmszéria, 39 epizód készült el. A sorozat számos hazai és nemzetközi elismerést tudhat magáénak.

  • A rajzfilm a KEDD Animációs Stúdióban készült.
  • Író, rajzoló: Bartos Erika
  • Rendező: Antonin Krizsanics és M. Tóth Géza
  • Narrátor: Pogány Judit
  • Zene: Alma Zenekar

 

%d bloggers like this: