Felhívások

KORONAVÍRUS IDEJÉN

korona smilie_s FELHÍVÁS óvodások, tanulók és diákok részére

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége felhívást tesz közzé óvodás gyermekek, alapiskolás tanulók és középiskolás diákok részére KORONAVÍRUS IDEJÉN címmel.

Arra biztatunk minden érdeklődő gyermeket, fiatalt, fejezze ki ezzel kapcsolatos gondolatait, érzéseit egy-egy saját alkotásban az alábbi kategóriákban:

• tetszőleges technikával készült képzőművészeti alkotás (óvodások, alap- és középiskolások részére) )
  • mese ( alapiskolások részére)
  • elbeszélés ( alapiskolások részére)
  • vers (alap- és középiskolások részére)
  • esszé (középiskolások részére)
  • fotó, melyen nem szerepelnek személyek (középiskolások részére)

Javasolt témák:

• Együtt a család
  • Mire jó a kényszerszünet?
  • Távol a barátaimtól
  • Távoktatásban
  • Segítő kezet nyújtottam
  • Gyerekszáj (humorral a koronavírus ellen…)

A műveket névvel, életkorral, pontos címmel, az óvoda, iskola, nevével, a látogatott évfolyammal ellátva 2020. május 15-ig kérjük elküldeni az alábbi e-mail címre: szmpsz.informacio@gmail.com. A legjobban sikerült beérkezett pályaművekből az SZMPSZ egy antológiát szeretne megjelentetni.