Oktatás

A nyári szünetben kéne tanulni?

matovič

Igor Matovič (OĽaNO) a Szlovák Rádió Szombati dialógusok c. adásában arról beszélt, hogy elképzelhetőnek tartja, hogy a diákok a nyári szünet legalább egy hónapja alatt pótolják be az elmaradt tananyagot.

A kérdésre, hogy mérlegelik-e a nyári szünet idei eltörlését, a rádióban elmondta, hogy hátterük miatt nem minden gyerek tud a válság alatt ugyanolyan mértékben foglalkozni a tananyaggal. „Természetesen az az érdekünk, hogy ez a különbség megszűnjön” – mondta, azzal, hogy ha ezt a számok engedni fogják és a helyzet is olyan lesz, akkor a gyerekek érdekében elképzelhető, hogy legalább egy hónapig a nyári szünet alatt iskolába járjanak.

Az óvodák megnyitásával kapcsolatban azt mondta, hogy nem minden szülő volna hajlandó már most beadni a gyerekét az oviba. (para)