Hazai hírek

Matovič is megszólalt a tanévnyitó előtt – a szülőkben bízik

Igor Matovič kormányfő arra kéri a szülőket, magyarázzák el gyerekeiknek, az alsó tagozatos kisgyerekeknek is, mennyire fontos, hogy viseljék a szájvédő maszkot az iskolában.
A kormányfő beszédét a közszolgálati televízió sugározta ma este, Matovič azt mondta, tisztában van vele, milyen nehéz lesz főleg a kisgyerekeknek maszkot hordaniuk az iskolában, de meg kell értetni velük, hogy most erre van szükség.
„Ez nagyon fontos a saját és az osztálytársaik egészsége védelmében. Most dől el, hogy hogyan fog megbirkózni az egész ország a járvány második hullámával, minden a következő napokon, heteken múlik” – magyarázta a kormányfő, egyúttal mindenkinek köszönetet mondott a felelősségteljes hozzáállásért. (l)