Kitekintő

16 ezer gyerek került karanténba az iskolák kinyitása után Izraelben

16 ezer gyerek került karanténba az iskolák kinyitása után Izraelben. Emellett több mint 100 iskolát ismét be kellett zárni.
Az oktatás három hete indult újra az országban, de mivel ezalatt 330 gyerek és tanár fertőződött meg koronavírussal, 106 iskolát újra bezártak. A fertőzés gyanúja miatt 16 ezer gyereknek, pedagógusnak és iskolai alkalmazottnak kellett házi karanténba vonulnia – tájékoztatott a TASR hírügynökség.

Izrael gyorsan és szigorú intézkedésekkel reagált márciusban a járványra, de az intézkedéseket viszonylag korán enyhíteni kezdte, az iskolákat május 17-én nyitotta ki. Az ottani járványügyi szakértők szerint a vírus főleg a tengerparti strandok megnyitása miatt kezdett ismét terjedni, mivel az emberek ignorálják a szájmaszk viselésére vonatkozó szabályokat. (l)