Hazai hírek Oktatás

Ma kiderül, melyik középiskolákon lesz második felvételi forduló

A középiskolák ma teszik közzé a végleges adatokat, hogy mennyi diákot vettek fel, és kiderül, hogy maradtak-e szabad helyek, lesz-e „pótfelvételi.
A jelentkező diákokat május 29-ig kellett értesíteni arról, hogy felvették-e őket, és június 4-ig kellett visszajelezniük, hogy valóban az adott iskolában kezdik a középiskolai tanulmányaikat, a gyerekek ugyanis két helyre is jelentkezhettek.
Mivel idén nem voltak felvételik és a járvány miatt a Tesztelés 9 is elmaradt, azokat a diákokat, akiknek nagyon jó a bizonyítványa és eredményt értek el valamilyen országos versenyen, mindkét helyre felvették, ha két helyre adták be a jelentkezésüket.

Az iskoláknak legkésőbb június 15-ig kell hivatalosan kihirdetniük, hogy lesz-e pótfelvételi, a jelentkezéseket június 19-ig kell leadni. (l)

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2020/06/prijmanie-na-stredne-skoly-2019-20.pdf”]