Az országos metekolimpia eredményei
Egyéb kategória Versenyek

Az országos metekolimpia eredményei

 

A tanulóifjúság idén is szorgalmasan készült az országos versenyekre, amelyek a járványhelyzet miatt nem valósulhattak meg a megszokott módon. Hogy a megszerzett tudást kamatoztathassák, távutas versenyként szervezték meg végül a 69. Országos Matematikai Olimpiát*. Június 29-30-án negyven diák mérte össze képességeit úgy, hogy mindenki a saját iskolájában, tanári felügyelet mellett oldotta a három csoportba rendezett feladatokat. 

Az országos MO győztesei:

  1. Matej Urban – Gymnázium, Grӧsslingová 18, Bratislava
  2. Dávid Pásztor – Gymnázium J. A. Raymana, Prešov
  3. Jozef Fülӧp és  Jakub Parada – Gymnázium, Grӧsslingová 18, Bratislava

_______________

*A versenyt a Szlovák Köztársaság Oktatási Minisztériuma a Szlovák Matematikusok és Fizikusok Egyesületével karöltve írja ki, és a Matematikai Olimpia Szlovákiai Bizottsága, járási
szinten a járási bizottságok irányítják. Az iskolákban a versenyt a matematika-tanárok szervezik.