Kitekintő Oktatás

VISSZAVONTA A KÜLFÖLDI DIÁKOKAT HAZAKÜLDŐ RENDELETÉT A TRUMP-KORMÁNYZAT

Miután július első hetében a Harvard Egyetem és a Massachusetts Institute of Technology (MIT – Massachusettsi Műszaki Egyetem) a bostoni szövetségi bíróságon perelte be a Trump-adminisztrációt, az amerikai kormány július 14-én visszavonta azt a rendeletet, amely szerint a külföldi diákoktól megtagadják a vízumot, ha az ősszel kezdődő félévben csak online kurzusokat vesznek fel – írja a Quibit.

Az amerikai bevándorlási hivatal (ICE) rendelete szerint a külföldi egyetemistáknak vagy el kellett volna hagyniuk az Egyesült Államokat, vagy át kellett volna iratkozniuk egy személyes oktatást folytató egyetemere.

A Science beszámolója szerint a hazaküldés közel egymillió hallgatót érintett volna.

Mint azt korábban megírták, az egyetemek szerint az intézkedéssel a Fehér Ház azt akarta elérni, hogy a felsőoktatási intézmények újranyissanak és beszüntessék azokat a védőintézkedéseket, amelyeket a koronavírus-fertőzés terjedésének megállítására vezettek be.

Harvardi életkép július 8-án • Fotó: ANIK RAHMAN/NurPhoto via AFP •  Via Quibit.hu
%d bloggers like this: