Oktatás Tanuljunk Vizuális kultúra

Digitális képtár: a Szépművészeti Múzeum kincsei az osztályteremben

(MNG)

Egyre több alkotás kerül be a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria digitális múzeumába, így otthonról is megtekinthetők a képek legapróbb részletei is. A honlapnak az iskolai oktatásban is hasznát vehetik a tanárok és diákok.
Megtekinthető a Magyar tájak című digitális tárlat, amely a történelmi Magyarországot a legnagyobb mesterek munkáin keresztül mutatja be, továbbá a Változatok a realizmusra – Munkácsytól Mednyánszkyig című kiállítás, és a magyar barokk művészetet bemutató virtuális tárlat is.
Legutóbb az egyik legismertebb magyar festmény, Szinyei Merse Pál Majális című alkotása került be a digitális képtárba, ugyanis idén van a festő születésének 175., halálának pedig 100. évfordulója.
Az oldalon a képek keletkezésének történetéről és a művészről is bővebb információkat, továbbá műelemzéseket is találnak a webtárlat látogatói. (l)

%d bloggers like this: