Hazai hírek

75 iskola van teljesen bezárva, 29 ezer gyerek maradt otthon

A 75 teljesen bezárt iskola mellett további 188-ban osztályokat kellett bezárni, összesen 620-at. A múlt héten hússzal kevesebb, 54 iskola volt zárva.
A koronavírus-fertőzöttek számának emelkedése megmutatkozik az oktatásügyben is. Múlt héten 19 873 diák volt kénytelen otthon maradni és átállni a távoktatásra, most már 29 082 gyerek nem jár iskolába a járvány miatt. Ez több mint az összes tanuló 4 százaléka.

A legrosszabb a helyzet a Bártfai járásban, ahol 13 iskola van bezárva, majd Nyitra, Pozsony, Turócszentmárton és Eperjes következik – tette közzé ma a friss számokat az oktatási minisztérium.

Szeptember legvégén 48 iskola volt zárva teljesen, egy héttel korábban, szeptember 25-én pedig 30 iskola, akkor 18 736 diák nem mehetett iskolába. Szeptember 18-án pedig „még csak” 13 502 gyerek maradt ki az oktatásból. (l)