Hazai hírek

A tanárok és a diákok körében különösen fontos az általános tesztelés

Az általános tesztelés különösen az iskolákban, a tanárok és a diákok körében, a kórházi dolgozók és az olyan személyek körében lesz fontos, akik nem otthon dolgoznak, és több emberrel érintkeznek – írta Branislav Gröhling (SaS) oktatási miniszter a közösségi hálón.

Gröhling szerint helyes lépés az országos tesztelés. „Mi más lehetőségünk lenne? Már Európa többi része is értesült erről a tervről, és azt hiszem, inspirálódni fognak. Így gyorsan és hatékonyan azonosíthatjuk azokat, akik terjeszthetik a fertőzést. Vagy ne csináljunk semmit, és várjuk meg, amíg az embereknek tüneteik lesznek, megfertőznek másokat, és a kórházakban már nem lesznek képesek ellátni őket?” – fogalmazott Gröhling, hozzátette, csak akkor térhetünk vissza a megszokott életünkhöz, ha mindannyian felelősségteljesen viselkednünk. (l)

STANDARD Q COVID-19 Ag
STANDARD Q COVID-19 Ag Test is a rapid chromatographic immunoassay for the qualitative detection of specific antigens to SARS-CoV-2 present in human nasopharynx.
Fast results within 15~30 mins

Info: https://www.roche.com/media/releases/med-cor-2020-09-01b.htm