Egyéb kategória Hazai hírek

Mutatjuk, kik nyertek a minisztérium pályázatán

A „Nemzeti kisebbségekhez tartozó tanulók regionális és multikulturális oktatásának támogatása 2020” pályázati felhívás értékelése

„A nemzeti kisebbségekhez tartozó tanulók regionális vagy multikulturális oktatásának támogatása 2020” fejlesztési projektek finanszírozására kiírt pályázati felhívásra 66 projektet jelentettek be hat régióból (Besztercebánya – 8, Nyitra – 17, Nagyszombat – 21, Eperjes – 7, Kassa – 10, Pozsony – 3).

A Szlovák Köztársaság Oktatási, Ifjúsági és Sportminisztériumától a pályázatokban igényelt pénzösszeg 151 905 eurót tett ki. A benyújtott projektekből projektet kizártak jogosulatlan pályázó miatt. A Szlovák Köztársaság Oktatási, Ifjúsági és Sportminisztérium pályázati bizottsága 33 projekt jóváhagyását javasolta. A támogatására és elosztására előirányzott összeg 48 000 euró.

A projektek értékelésekor a Bizottság meghatározta az egyes pályázatoknak juttatott támogatás mértékét. A jóváhagyott projektek listája a mellékelt táblázatban található.

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2020/11/10008_zoznam-schvalenych-projektov.pdf”]