Hazai hírek

A minisztert már beoltották…

Nagyon intenzíven dolgoznak az Egészségügyi Minisztériummal karöltve az oktatásügyben is a tanárok és más alkalmazottak számára az oltások előkészítésében. Mivel ez – mint minden más -, egy igényes logisztikai folyamat, mindent nagyon körültekintően és felelősségteljesen  – értsd lassan – fognak megtervezni. És ehhez idő kell. Szerda óta működik egy rendszer annak ellenőrzésére, hogy ki is tartozik a tanárok közé. Az iskolaigazgatók a csütörtöki vagy a pénteki (február 12.) nap folyamán egy linket kapnak, amelyen keresztül jelentkezni lehet majd az oltásra. Az oltás szombaton kezdődik, nagy valószínűséggel a legtöbb kerületi székhelyen, az első szakaszban elvileg a tanárokat oltják be, de asszisztensek is és a pedagógiai alkalmazottak is sorra kerülnek. Azokkal kezdenek, akik óvodákban, speciális iskolákban és általános iskolákban dolgoznak.

 

 

 

 

 

[pdf-embedder url=”https://www.magyar-iskola.sk/wp-content/uploads/2021/02/Ockovanie-pedagogickych-zamestnancov_210211.pdf” title=”Očkovanie pedagogických zamestnancov_210211″]