Felhívások

Idén is online rendezik a Kaszás Attila Versmondó Fesztivált

Kaszás Attila

Idén is online rendezik a Kaszás Attila Versmondó Fesztivált. A versmondók két videófelvétellel nevezhetnek, egy tetszés szerinti költeménnyel és egy választott verssel Zelk Zoltántól, Nemes Nagy Ágnestól vagy Pilinszky Jánostól.

Jelentkezni a 2 videófelvétel elküldésével és az online jelentkezési lap kitöltésével lehet. Határidő: 2021. május 30.

A részletes Felhívás az SZMPSZ honlapján található:
https://szmpsz.sk/felhivas-xiv-kaszas-attila-versmondo-fesztival/

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége három kategóriában várja a jelentkezőket:
I. kategória: az alapiskolák 1.- 4. osztályos tanulói
II. kategória: az alapiskolák 5. -9. osztályos tanulói, valamint a
nyolcosztályos gimnáziumok 1.– 4. osztályos tanulói
III. kategória: középiskolák 1.- 4. osztályos tanulói

A két videófelvétel külön-külön maximum 3 perces lehet.

Visszajelzést küldenek a megadott e-mail címre. A neves magyarországi és hazai színművészekből álló zsűri az elődöntőben a videók alapján korosztályonként minősítő sávokba (arany, ezüst, bronz) sorolja a versenyzőket, mindenki emléklapot kap. Az aranysávba soroltak a döntőbe jutnak, majd a bírálóbizottság dönt a díjak odaítéléséről.

Elérhetőségek:
Novák Monika, novakmonika.szmpsz@gmail.com,
Vörös Mária, voros.maria@gmail.com.

%d bloggers like this: