Hazai hírek

Jövő héttől nem csak az iskolák nyitnak, az üzletek is

 

Jövő héttől
A zöld pont azt jelenti, hogy a járás területén további javulással számolnak

Jövő héten már nem lesz fekete járás az országban. Mindenhol nyitva lesz az iskolák alsó tagozata, továbbá a 8. és a 9. évfolyam.  Ez a tovább javuló járványszámoknak köszönhető, az egészségügyi minisztérium ma tette közzé az adatokat és a jövő hétre vonatkozó járási járványtérképet. Egyelőre nem ugrott meg a húsvét miatt a fertőzöttek száma.

Április 26-tól így a mindenütt kinyithat az egész felső tagozat, és a nyolcosztályos gimnáziumok első négy évfolyama. A rózsaszín járásokban pedig kinyithat a középiskolák összes évfolyama, továbbá a nyelviskolák, a szabadidőközpontok és a művészeti iskolák is.

Emellett már a jövő héten, április 19-től kinyithat minden üzlet és szolgáltatás, de reszpirátort kell viselni. 15 négyzetméterre egy vásárló juthat, nyitva lesznek a templomok, múzeumok, egyéb intézmények, el lehet hagyni a járást, szabadon lehet járni a természetben, de a tesztelés marad, és az éttermek sem fogadhatnak vendégeket. A szállodák szintén kinyithatnak.

Epidemiologicka situacia_210413
%d bloggers like this: