Hazai hírek

Jelentkezhetnek Pfizer-oltásra azok a tanítók, akik nem voltak az első oltáson

(MTI-felvétel)

AstraZeneca helyett Pfizer az, amivel vonzóbbá teszik a tanítók számára az oltást.
A minisztérium újabb próbálkozást tesz azoknak a pedagógusoknak a beoltására, akik nem kérték az első adagot, illetve valamilyen okból (betegség, fertőzés) nem kaphatták meg azt. Ők a jövő héttől jelentkezhetnek – erősítette meg mai sajtótájékoztatóján Branislav Gröhling oktatási miniszter.
Ezt az oltást azonban egyelőre csak Pozsonyban végzik, Gröhling azt mondta, naponta több száz pedagógust tudnak beoltani Pfizerrel, és dolgoznak rajta, hogy más helyeken is elérhető legyen. Reméli, hogy minél többen beoltatják magukat azok közül, akik „kihagyták az első fordulót”.

„De ez mindenkinek az egyéni döntése, nem kényszeríthetjük őket”

– jegyezte meg Elena Prokopová, az egészségügyi tárca gyermekegészségi szakértője, hozzátéve, hogy a pedagógusokra kockázati szempontból ugyanúgy tekint, mint az első vonalban dolgozó egészségügyi alkalmazottakra.

%d bloggers like this: