1. osztály Tanuljunk Természetismeret

Távtanítás – Környezetismeret – Az ember testrészei

Az ember testrészeiAz ember szervezete sok szervrendszerből (pl. kültakaró, anyagszállítás, táplálkozás stb.) áll, amelyek összehangolt működése biztosítja az emberi test tökéletes működését. Az egyes szervrendszerek több szervből (pl. csont, szív) épülnek fel, amelyek az emberi szervezet megfelelő helyén foglalnak helyet, és mindegyiknek speciális feladata van. A speciális feladatnak megfelelően az ember egyes szervei speciális szövetekből (pl. kötő-és támasztószövet, izomszövet), azok pedig speciális sejtekből épülnek fel. Így pl. a csont csontszövetből, az pedig csontsejtekből áll, a szív szívizomszövetből, az pedig szívizomsejtekből áll stb.

A vajdasági Magyar Nemzeti Tanács és a Pannon RTV közreműködésével 2020-ban az általános és a középiskolák minden osztálya számára egy teljes évnyi tananyag kerül rögzítésre. A tanórák a YouTube-on érhetők el a diákok szülők számára, akik szükség esetén az így létrehozott tudástár felhasználásával sajátíthatják el a tananyagot.

Környezetismeret, 1. osztály, általános iskola Tanító: Németh Nemes Aranka