Egyéb kategória

Az Akadémiai negyedóra felmérésről

Az „Akadémiai negyedóra” diákfelmérés célja rendszerszinten és összehasonlítható módon felmérni a szlovákiai egyetemi hallgatók elégedettségi szintjét a tanulmányaikkal és a diákélettel kapcsolatban.  A felmérést a Szlovák Egyetemi Akkreditációs Ügynökség (SZEAÜ), mint független közszolgálati intézmény végzi, amelynek feladata a felsőoktatási intézmények minőségének és hatékonyságának felügyelete. A felmérésbe minden alap-, mester és mérnöki, valamint kombinált képzésben részt vevő hallgató bekapcsolódhat.

Akadémiai negyedóraAz országos felmérés gondolata nem újkeletű. A megvalósításra azonban csak a felsőoktatás minőségbiztosítási rendszerében bekövetkezett változások után került sor. Az európai oktatási minőségbiztosítás egyik pillére elsősorban a résztvevők, tehát a hallgatók bekapcsolódása. Az SZEAÜ (SAAVŠ) munkájának része a felsőoktatás rendszeres monitorozása, és a felmerülő hiányosságok felsőoktatási intézmény általi felszámolását célzó intézkedések beépítése. A felmérés arra törekszik, hogy a felsőoktatási intézmények, a döntéshozó szervekés a nyilvánosság részére rendszeres és sokoldalú visszajelzést nyújtson a felsőoktatásban részt vevő hallgatóktól.

 

 

Az Akadémiai negyedóra felmérésről