Közösség

Megjelent a Szülőföldön magyarul támogatásainak idei felhívása – többet kapnak az egyetemisták

Szülőföldön magyarulMegjelentek a határon túli területeken a magyar nyelvű oktatást és nevelést támogató, a magyar iskolaválasztást ösztönző Szülőföldön magyarul program idei felhívásai.

A programban azok a szülők igényelhetnek nevelési, oktatási, valamint tankönyv- és taneszköz-támogatást, akiknek a gyermekei Magyarország határain kívül magyar tannyelvű óvodában, iskolában tanulnak vagy választható tantárgyként tanulják a magyart.

A Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett pályázat értelmében minden magyarul tanuló gyermek, fiatal 22 400 forint értékű támogatást kap, amelyet a szülők pályázat benyújtásával igényelhetnek.
Potápi Árpád János államtitkár közölte, a felsőoktatásban tanulóknak járó eddigi jelképes, 2800 forintos hallgatói támogatás szintén 22 400 forintra emelkedik. Tervezik a támogatás kiterjesztését a bölcsődésekre is, várhatóan idén ősztől.

2002-ben folyósították az első összegeket, 2011-től pedig már az óvodáskorú gyermekeket is támogatják.
A felhívások a Bethlen Gábor Alapkezelő honlapján: https://bgazrt.hu