Felhívások Oktatás

Szülőföldön magyarul – változások a támogatási programban

A Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége sajtóközleményt tett közzé a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. által meghirdetett Szülőföldön magyarul című támogatási (ösztöndíj) program változásairól:

A Bethlen Gábor Alapkezelő által a 2019/2020. tanévre, 2020. március 5-től meghirdetett Szülőföldön magyarul támogatási program pályázati felhívásait mind a hat régióban, a COVID-19 okozta világjárvány kapcsán bevezetett intézkedések miatt, melyek nem teszik lehetővé a támogatási igények eredetileg tervezett benyújtását, indokolttá tették a kérelmek benyújtási időszakának meghosszabbítását.

A Szülőföldön magyarul támogatási program pályázati felhívások esetében a Bethlen Gábor Alap felett rendelkező Bizottság 28/2020 (04.16.) határozata értelmében a 2019/2020-as tanévre igényelhető támogatásokra vonatkozóan 2020. március 5. és 2020. október 30. közötti időszakban teszi lehetővé a támogatási kérelmeket benyújtását.

A támogatási kérelmek utolsó postára adási dátuma: 2020. október 30.

Az Szlovákiai Magyar Pedagógusok Szövetsége tájékoztatja a pályázókat, hogy csak az SZMPSZ által kinyomtatott, gyűjtőhelyeken átvett és kitöltött adatlapokat tudják elfogadni. Kérik az érintetteket, hogy az átvett adatlapokat töltsék ki és nyújtsák be a megadott határidőig a kötelező mellékletekkel együtt.

Az adatlapokat az iskolák megnyitása után azonnal a gyűjtőhelyekre szállítják.
https://bgazrt.hu/wp-content/uploads/2020/04/28_2020.04.16.-sz.-biz.-hat.-mell.pdf
(l)

bga