Hazai hírek

A 12–17 évesek 20 százaléka van beoltva

A 12–17 évesek kis része van beoltva
(MTI-felvétel)

A 12–17 évesek 20 százaléka van beoltva. Ezt Branislav Gröhling oktatási miniszter jelentette be ma Kassán, ahol országos oltási kampányát folytatja. Kassán még magasabb, 24 százalék a beoltott kamaszok aránya.
A pedagógusok már több mint 66 százaléka oltotta be magát az egész országban.
Viszont Kassa megye járásaiban alacsony az átoltottság, 29 és 35 százalék között mozog.

„Ott, ahol ilyen alacsony számok vannak, már szeptember végén, október elején be kell zárni egyes osztályokat”

– jelentette ki Gröhling.

Az új tanévben már nem lesz központilag elrendelt országos iskolabezárás, mindig a regionális közegészségügyi hivatal fog dönteni egy-egy osztály karanténba küldéséről. Így nagymértékben az átoltottságon fog múlni, hogy hol lesz tantermi tanítás.
Járványügyi szakértők szerint az év végéig minden gyerek elkapja a vírust, de a tapasztalatok alapján döntő többségben enyhe tüneteket okoz náluk az immár teljesen dominánsá vált delta variáns. Persze ettől az osztályt még bezárják, ha lesz fertőzött.

 

%d bloggers like this: