Kitekintő

Maszk nélkül kezdik a tanévet a csehek

Maszk nélkül
(Minedu)

Szlovákiában szeptembertől továbbra is minden diák és minden felnőtt számára kötelező lesz a maszk viselése az iskola egész épületben. Sőt, ha romlik a járványhelyzet és piros besorolásba (a 3. fázis az 5-ből) kerül a járás, reszpirátort kell majd hordani.

Csehországban viszont kipróbálják a maszk nélküli tanévkezdést. Saját osztályukban az alap- és középiskolás tanulóknak nem kell maszk, csak a közösségi termekben (tornaterem, étkezde stb.).
Viszont aki nincsenek beoltva, vagy az utóbb hat hónapban nem esett át a Covid-19 betegségen, annak koronavírustesztre kell mennie nálunk ez nem lesz kötelező.
Ha Csehországban valaki elutasítja a tesztelést, az iskolában állandóan védőmaszkot kell viselnie, és nem vehet részt a tornaórán, énekórán.
Szeptember 1-jén, 6-án és 9-én mindenkit letesztelnek, ezt az iskoláknak maguknak kell megszervezniük, az antigénes teszteket megkapják az államtól. Ha a pontosabb PCR-tesztet választják, akkor azokért utólag 200 cseh korona térítést kapnak.