Kitekintő Oktatás

Magyarországra mennél középiskolába?

felvételi középiskolábaNincs ugyan statisztika róla, de feltehetőleg az a sors vár rád, hogy ott is maradsz egyetemen, vagy letelepedsz valahol, és csak látogatóba jössz majd „haza”. Mindenesetre még van egy kis idő hátra, hiszen csak októberben, a felvételi tájékoztatók közzétételével indul a középiskolai felvételi. A leendő középiskolásoknak (és persze a szüleiknek) azonban tudjuk, mennyire fontos lesz ez az időszak, ezért összegyűjtöttük a legfontosabb dátumokat.

2021. október 20.

A középiskoláknak október 20-ig kell nyilvánosságra hozniuk felvételi tájékoztatójukat – ebben a 2021/2022-es tanévben induló tanulmányi területekről, valamint a felvételi szabályokokról is információkat találnak a szülők és a diákok.

2021. október 31.

Október végéig az általános iskolák is tájékoztatják a nyolcadikosokat a felvételi menetéről, a fontos dátumokról, teendőkről.

2021. november 16.

November közepéig teszi közzé az Oktatási Hivatal azoknak a gimnáziumoknak, szakgimnáziumoknak a jegyzékét, amelyek központi írásbeli felvételi vizsgát szerveznek.

A 2021/22-es tanév teljes menetrendjét itt nézhetitek meg.

2021. december 3.

A diákok december 3-ig jelentkezhetnek a központi írásbeli felvételi vizsgára – közvetlenül abban az iskolában, ahol meg szeretnék írni a tesztet.

2021. december 10.

A pályázatok benyújtásának határideje az Arany János Tehetséggondozó Programban.

2022. január 21.

Az Arany János Tehetséggondozó Programba tartozó intézmények megszervezik a találkozást a programba jelentkezőkkel.

2022. január 22., 10 óra

A központi írásbeli felvételi vizsga az érintett gimnáziumokban és szakgimnáziumokban.

2022. január 27., 14 óra

Pótló központi írásbeli felvételi vizsga – ezen csak azok a diákok vehetnek részt, akik az előző írásbelire alapos ok miatt nem tudtak elmenni.

2022. február 7.

A középiskolák értesítik a diákokat a központi írásbeli felvételi vizsga eredményéről.

2022. február 10.

Az Arany János Tehetséggondozó Programban és az Arany János Kollégiumi Programban részt vevő intézmények értesítik a pályázatok eredményéről a diákokat, a szülőket és az általános iskolákat.

2022. február 22-től március 11-ig

Szóbeli meghallgatások az érintett középiskolákban.

2022. március 16.

A középiskolák március 16-ig hozzák nyilvánosságra a jelentkezők felvételi jegyzékét.

2022. március 21-22.

Ezen a két napon lehet módosítani a tanulói adatlapon (például a megjelölt iskolák/tanulmányi területek sorrendjén változtatni, tanulmányi területet törölni stb.)

2022. április 29.

A középiskolák elküldik a felvételről vagy az elutasításról szóló értesítést a diákoknak és az általános iskoláknak.

2022. május 20.

Május 9-től a középiskolák rendkívüli felvételi eljárást indíthatnak (ha a felvehető létszám 90 százalékánál kevesebb diák került be az induló évfolyamra, akkor mindenképpen rendkívüli felvételi eljárást kell indítaniuk). A rendkívüli felvételire érkezett kérelmekről május 20-ig dönt az iskola igazgatója.

2022. június 22-24.

Beiratkozás a középiskolákba.