Hazai hírek

Járványgóccá vált az egyik rozsnyói középiskola

(Fotó: Facebook, Rozsnyói Műszaki Szakközépiskola)

A regionális közegészségügyi hivatal piros fázisba akarja sorolni az egész járást. Rozsnyón két járványgóc is kialakult, az egyik a szlovák tannyelvű műszaki szakközépiskolában, a másik a kórház konyháján.
A tanári karnak legalább a negyede fertőzött, az iskola áttért az online oktatásra.

A hivatal nem ajánlja tömegrendezvények megtartását a járásban, a diákok öntesztelését és a szabályok betartását javasolja.

A járványgóccá vált iskolában tíz tanár és egy nem pedagógiai alkalmazott fertőzött, folyamatosan zajlik azok tesztelése, akik kapcsolatba kerültek velük, hétfőn és kedden igazgatói szünet volt.
Kassa megye nyolc középiskolájában zártak be osztályokat, kettő iskola a Rozsnyói járásban van, a többi a Kassaiban.

Kassán máris karanténba került kilenc alapiskolai osztály