Hazai hírek

Amelyik iskola ki akar nyitni, jelentkezhet Matovičnál

Matovič tesztel  (Fotó: Facebook/kormányhivatal)

Elég írni egy e–mailt. A kormányfő a Facebookon jelentette be, hogy megkerestek néhány iskolát, melyekben letesztelik a gyerekeket és jövő kedden mehetnek iskolába. További iskolák jelentkezését is várja.
Igor Matovič ezt érti az alatt, hogy a „saját kezébe vette az iskolák kinyitását”, miután az oktatási miniszter tervét nem fogadta el a válságstáb.

„Ha a bátor iskolaigazgatók és fenntartók közé tartozik, írjon nekünk a detidoskol@vlada.gov.sk. e-mailcímre. Amint mindent elintézünk, elküldjük az útmutatókat és eldöntheti, csatlakozik-e a nyitáshoz és örömet szerez-e a gyerekeknek”

– írta a kormányfő, azt hangsúlyozva, csupán néhány ember segítségével szervezi az újranyitást a kormányhivatalból. Egyelőre 10 iskola nyithat ki jövő kedden.

Aztán a kormányfő elárulja a nyitás feltételeit is:
1. Az iskolának (fenntartónak) meg kell szerveznie a felső tagozatos diákok vagy a középiskolások és legalább egy szülőjük rendszeres tesztelését, továbbá az iskola összes alkalmazottját tesztelni kell.
2. Ezután mehet iskolába az a diák, akinek van negatív tesztje. A többiek távoktatásban maradnak.
3. Az állam antigénteszteket ad az iskolának, és tesztenként 5 eurót a költségekre.

A hírt frissítjük.

VÁLTOZHAT A TAVASZI SZÜNET, ÉS MÁR A JÖVŐ ÉVI NYÁRI SZÜNETET IS PISZKÁLJÁK

%d bloggers like this: