Hazai hírek

Több mint 100 osztály zárva, a Rimaszombati járásban katonák keresik a kontaktszemélyeket

koronavírus rimaszombati Regionális Közegészségügyi Hivatal

A katonaság segít a korábban fertőzött személyekkel érintkezők felkutatásában a rimaszombati Regionális Közegészségügyi Hivatalnak. A héten ugyanis elszabadult a járvány, közel 800 ember kontaktusait kellett megkeresni, és a hivatal ezt nem győzte.

A járásban három óvodában kellett osztályokat bezárni, továbbá 13 alapiskolában és 6 középiskolában – tájékoztatott a regionális közegészségügyi hivatal. A járás piros színről a bordót átugorva egyenesen feketére vált a jövő héttől.

A szomszédos Nagyrőcei járásban 6 iskolában kerültek át osztályok távoktatásba – a két járásban együtt összesen 129 osztály.
A hivatal szerint a két járásban az esetek száma megsokszorozódott egy hét alatt, a gócpontok az iskolák, a munkahelyek, majd a gyerekek családjában és közösségekben terjed a járvány.

%d bloggers like this: