Hazai hírek

Ma koronavírusra tesztelték a végzősöket, holnap magyarból

érettségi 20220, írásbeli, témák Ma koronavírusra tesztelték a végzősöket
(Pixabay)

Azok a diákok, akik nem tudnak részt venni az e heti írásbeli érettségin, április 5-e és 8-a között írják meg a teszteket. Ma koronavírusra tesztelték a végzősöket, az iskolaigazgatók ezután véglegesítik a névsort, hogy kik tudnak részt venni a keddtől péntekig tartó írásbeli vizsgákon.

Kedden magyar nyelv és irodalomból, szerdán angolból, csütörtökön matematikából, pénteken szlovák nyelv és irodalomból vizsgáznak a magyar középiskolák diákjai.
A teszteket 33 százaléknál jobb eredménnyel kell megírni. Egy osztályban maximum 18 diák lehet, és egyedül kell ülni a padban.

2020-as példák

Romana Kanovská, az iskolai központoni teszteléseket lebonyolító intézet (NÚCEM) igazgatója a hétvégén újból megerősítette, hogy azokat a feladatokat adják fel, amelyeket 2020-ban központilag előkészítettek, de az írásbeli érettségit az akkor ideérő járvány miatt törölték.

A minisztérium viszont 2020 májusában utólag közölte, milyen témák lettek volna az írásbelin.

Erről itt írtunk: ÉRETTSÉGIZŐK FIGYELEM, EZEK A TÉMÁK LESZNEK AZ ÍRÁSBELIN